W związku z zapowiedzianym wzrostem temperatur w Szczecinie uruchomione zostaną specjalne instalacje chłodzące oraz udostępnione zostaną publiczne punkty czerpania wody. Ma to pomóc mieszkańcom przetrwać letnie upały.
Mgiełka wodna w centrum miasta
W trzech punktach miasta pojawią się kurtyny wodne, które będą rozpylać chłodną mgiełkę. Urządzenia te zaczną działać automatycznie, gdy temperatura powietrza przekroczy 27 stopni. Instalacje mają nie tylko pomagać w obniżeniu temperatury, ale być także formą zabawy dla najmłodszych.
Systemy chłodzące zostaną ustawione przy Placu Adamowicza, na placu Zwycięstwa oraz w sąsiedztwie budynku Oxygen.
Gdzie napełnić bidon za darmo
W przestrzeni publicznej dostępnych jest wiele poidełek, z których można bezpłatnie korzystać. Jak informuje Hanna Pieczyńska z ZWiK, wodę można uzupełnić między innymi w okolicach Arkonki, na Różance czy na Bulwarach.
Dodatkowe miejsca, w których znajdują się punkty czerpania wody, to:
- przy Skateparku Chełmińska na Podjuchach,
- na Bulwarach, niedaleko mostu na Wyspę Grodzką,
- w Parku im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata (dwie lokalizacje przy ulicach Krakowskiej i Poronińskiej),
- na Jasnych Błoniach w pobliżu przystanku,
- przy Fontannie Bartłomiejka,
- w rejonie Arkonki (dwie sztuki),
- przy zejściu z kładki prowadzącej na Strudze.
- Skwer Misia Wojtka
- Plac Lotników
- Brama Portowa
- Osiedle Zawadzkiego
- Park Wolności
Wszystkie te urządzenia są oznaczone przez wodociągi.